تبلیغات
کلوپ هواداران فجر سپاسی
صفحه اصلی عناوین مطالب تماس با ما تـم آنلاین RSS

پس از باخت یک بر صفر تیم فجر شهید سپاسی مقابل فولاد نوین اهواز و کمرنگ شدن امید ها برای صعود انتقاد از مربی ومسعولان استان شدت گرفت.

پس از کسب نتایج نه چندان خوب در اوایل فصل 93-94

هوادارن این تیم از نتایج این تیم ناراضی بودند اما پس از نیم فصل دوم با خرید های نسبتا خوب تیم و بازگشت بازیکنان باتجربه تیم ،با چند برد خانگی پیاپی و مساوی در خارج از خانه تیم فجر توانست خود را در جدول بالا بکشد و جزء مدعیان صعود قرار بگیرد.اما با باخت یک بر صفر این تیم مقابل فولاد نوین اهواز در اهواز و کم رنگ شدن امید شیرازی ها برای داشتن تیمی در لیگ برتر صدای منتقدان درآمد.

یک آمار جالب و کم نظیر تیم کلانتر نتایج بسیار بد و ضعیف فجر در بازی های خارج از خانه خود است. تیم فجر تا کنون تنها یک گل توانسته در بازی های خارج از خانه خود به ثمر برساند.که این یک گل نیز در بازی آخر این تیم برابر فولاد به ثمر رسید که در نهایت با شکست فجر همراه بود.تیم فجر 8 بازی خارج از خانه داشته که 4 تساوی بدون گل و 4 باخت حاصل کار این تیم در این 8 بازی بوده است.در این 8 بازی تیم فجر تنها یک گل به ثمر رسانده است.این آمار دقیقا مخالف آمار بازی های خانگی این تیم است.تیم فجر در هر 8 بازی خانگی خود توانسته به گل دست یابد.5 برد و 3 مساوی نشان از آمار فوق العاده این تیم در بازی های خانگی است.به طوریکه از 22 امتیاز تیم فجر در این فصل 18 امتیاز حاصل بازی های خانگی است و تنها 4 امتیاز حاصل بازی های خارج از خانه این تیم است.با نگاهی ساده به این اطلاعات میتوان به 20 امتیازی که در خارج از خانه برای این تیم از دست رفته پی برد که شاید در پایان فصل از دست رفتن این امتیازات حسرت به دل هواداران فجر برای صعود به لیگ برتر باقی گذارد.

عده ای از منتقدان نیز معتقدند تیم فجر که سنبل بازیکن سازی در کل ایران است در این فصل جوانگرایی صورت نداده و بیشتر از بازیکنان لیگ برتری و با تجربه استفاده کرده اعم از جلیلی،کریمیان،گودرزی،رمضانی،جوکارو...

که این امر انتظارات را برای کسب نتایج بهتر از مربی این تیم افزایش می دهد.شاید با استفاده از جوانان و استعداد های استان تیم فجر نتایج بهتری میتوانست کسب کند همانطوری که تیمی مانند فولاد نوین توانسته با بازیکنان جوان و آینده دار خود تیمی یک دست و خوب را بسازد به صورتی که با اختلافی فاهش نسبت به سایر رقبا توانسته در صدر جدول گروه یک دسته اول کشور قرارگیرد و بخت اول صعود به لیگ برتر است.

البته موافقانی هم وجود دارند که از بازی روان این تیم راضی هستند و ناکامی تیم فجر را در مشکلاتی مانند داوری که کم و بیش گریبانگیر این تیم بوده می بینند.

مسئله ی دیگری که در مورد تیم فجر و حتی سایر تیم های استان وجود دارد بی توجهی مسئولان استان به این تیم و حمایت نکردن از آنان است. همانطور که در سال های قبل نیز شاهد این امر بوده ایم.شاید فرق گذشته با الان این تیم ها این است که در گذشته مدیریت خوب و رو به بالایی است که در تیم های استان وجود داشته. اما دراین سالها شاهد مدیریت قوی در تیمی مثل فجر نبوده ایم وشاید علت ناکامی این تیم با سابقه همین است که با وجود اینکه از این تیم حمایتی صورت نمیگیرد مدیریت نیز آنقدر قوی نیست که بتواند تیم را سر و سامان بدهد.

با وجود این مشکلات اما باز هم طرفداران فجر شهید سپاسی به این تیم امیدوارند و با حضور خود در ورزشگاه حمایت خود را از این تیم نشان می دهند تا شاید باز هم در لیگ برتر شاهد نماینده ای از استان فارس باشیم...


برچسب‌ها:
[ سه شنبه 12 اسفند 1393 ] [ 09:35 ب.ظ ] [ مدیر ]

درباره وبلاگ

امکانات وب
مبدل قالب بلاگفا به میهن بلاگ