تبلیغات
کلوپ هواداران فجر سپاسی
صفحه اصلی عناوین مطالب تماس با ما تـم آنلاین RSS

مدعیان صعود


فصل جدید لیگ یک از 12 مهر آغاز خواهد شد و تیم ها در دو گروه 12 تیمی رقابت خود را آغاز خواهند کرد. همانند سنوات گذشته تیم های اول هر گروه مستقیم به لیگ برتر سقوط می کنند و برنده تیم های دوم برای حضور در لیگ برتر باید با تیم چهاردهم لیگ برتر مسابقه پلی آف دهد. اما این فصل سه تیم انتهای جدول مستقیم به لیگ دو سقوط خواهند کرد و تیم های چهارم انتهای جدول هم در مسابقه پلی آف حاضر خواهند شد تا تعداد تیم های سقوط کننده به عدد 7 برسد. با احتساب صعود سه تیم از لیگ 2 به لیگ یک تعداد تیم ها برای فصل بعد به 20 تیم کاهش می یابد و احتمالا بازی ها در یک گروه برگزار خواهد شد. البته هدف نهایی فدراسیون فوتبال رساندن تیم ها به عدد 18 است که این طرح حتی با استقبال تیم های حاضر در لیگ یک مواجه شده است.

اما چه تیم هایی این فصل مدعی صعود به لیگ برتر هستند؟

1-مس کرمان

به یاد نداریم اکبر میثاقیان در تیم لیگ یکی مربیگری کرده باشد و آن تیم را به لیگ برتر رهنمون نکرده باشد. با این حال او می گوید کار سختی را پیش رو دارد...

گفته های اکبر در این زمینه جالب است:« اگر مسی ها فکر کنند صرف حضور من باعث صعود آنها به لیگ برتر خواهد شد سخت در اشتباه هستند چون برای موفقیت در فوتبال همه باید دست به دست هم دهیم و برای هدف مشترک تلاش کنیم.»

2-نساجی

نهایت آرزوی نادر دست نشان در مربیگری قطعا آوردن تیم شهرش به لیگ برتر و مربیگری در لیگ برتر با نساجی است. اتفاقی که مردم قائمشهر فکر می کنیم یکی دو دهه ای است که منتظرش هستند.

این بار شرایط مهیاتر است چون با توجه به حضور مهدی پرهام بعید به نظر می رسد تیم با مشکل مالی مواجه باشد.

3-فجر سپاسی

فجر سپاسی یک بار با علی اصغر کلانتری به لیگ برتر صعود کرده است. بیشتر تکیه گاه او به بازیکنان امید فجر است که فصل گذشته قهرمان کشور شده اند. البته بازیکنان سرباز هم می توانند دست این تیم را برای صعود به لیگ برتر بگیرند.

4- سیاه جامگان

تیمی که فصل گذشته در اولین حضور خود در لیگ یک تا مرحله پلی آف بالا آمده انتظارات را از خود بالا برده و به یقین نمی تواند به دنبال چیزی جزء صعود به لیگ برتر باشد.

این تیم کادر فنی خود را حفظ کرده است.

5-پاس همدان

داوود مهابادی جوان با گهر دورود لیگ برتری شده و با مس سرچشمه در مرحله پلی آف حاضر بوده. این یعنی اینکه او کار خود را خوب بلد است و از همه مهمتر پاس تشنه حضور در لیگ برتر است.

پاس این فصل تدارک خوبی برای حضور شایسته در لیگ یک داشته و گویی با تلاش های مدیر عامل بومی و هم چنین تدابیر مسئولان استانی مشکلات مالی دیگر به چشم نمی آید و یا اینکه کمتر حس می شود.

به هر صورت نداشتن دغدغه مالی اولین شرط صعود است.

6-صنعت نفت

صنعت نفت این بار برای صعود به لیگ برتر روی کارلوس مانوئل حساب باز کرده است. جالب این که آخرین بار هم صنعت نفت با مربی پرتغالی از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرد که نام آن مربی آلفردو کاسیمروی پرتغالی بوده است.

*معادلات در لیگ یک پیچیده است و هیچ بعید نیست در پایان تیم هایی غیر از تیم های نامبرده به لیگ برتر صعود کنند، همان طور که فصل گذشته کمتر کسی فکر می کرد نفت مسجد سلیمان با بهروز مکوندی به لیگ برتر صعود کند.


برچسب‌ها:
[ شنبه 5 مهر 1393 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ مدیر ]

درباره وبلاگ

امکانات وب
مبدل قالب بلاگفا به میهن بلاگ